Hlavní navigace

Účetní doklady

  • (neregistrovaný)

    25. 3. 2014 21:44

    Prosím Vás, dle zákona o účetnictví musí být na účetním dokladu podpis osoby odpovědné za účetní případ a pokud není dotyčný stejný, tak i osoby odpovědné za zaúčtování. Co je ale vlastně tím účetním dokladem? Jsou to pokladní doklady, interní doklady,přijaté faktury i vydané faktury? Pokud vím, tak na nich nemusí být účetní předpis, ale jde mi o ty podpisy, musí na nich být tedy podpis toho kdo je zodpovědný a toho kdo účtoval? Vím, že jsme toto psali na přijaté faktury, ale u vydaných faktur si myslím, že ne. Tam jsme dávali jen podpis a razítko, když byla faktura vystavena, ale o tom kdo zaúčtoval žádný podpis. Jak to má být správně? Slyšela jsem, že už ani na přijatých fakturách nemusí být tzv. košilka. Je to pravda? Musí tam být ty podpisy a nebo ne? Poradíte někdo? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2014 12:48

      KateřinaBaš (neregistrovaný)

      Re: účetní doklady
      Já se neptám na nic k programu? Chci vědět, jak je to s těmi podpisy na fakturách.

    • 26. 3. 2014 13:47

      . (neregistrovaný)

      Re: účetní doklady
      Hloupá, hloupá jsem, že chci pomoci. Protože ten podpisový záznam účetní může být přidán elektronicky i v účetním programu. Přečtěte si zákon o účetnictví. Příslušné praragrafy už už najděte sama

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).