Hlavní navigace

Výpověď

  • (neregistrovaný) 91.195.107.---

    26. 3. 2014 12:34

    Dobrý den, prosím o radu - k 31.1.2014 jsem doslala výpověď z práce z důvodu zrušení místa s 2 měsíšní výpovědní dobou. Během této výpovědní lhůty se mi však podařilo otěhotnět. Co to pro mě teď znamená???
    Děkuji za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2014 13:17

      atreus

      Re: výpověď
      Viz § 53 a 54 ZP. Pokud nejde o výpověď podle § 52 a) ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část.

      "Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá."


      Čili oznámíte ihned zaměstnavateli, že jste těhotná, a doložíte lékařským potvrzením

    • 26. 3. 2014 14:07

      cml (neregistrovaný) 91.195.107.---

      Re: výpověď
      To znamená, že budu moci nadále pokračovat v práci až do porodu a pracovní poměr skončím až po nástupu do zaměstnání - teda po třech letech?

    • 26. 3. 2014 15:02

      VH

      Re: výpověď
      Těžko můžete konat práci, když vaše pracovní místo bylo zrušeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).