Hlavní navigace

Kniha jízd

• (neregistrovaný) 46.231.73.---

26. 3. 2014 16:17

Prosím o kontrolu někoho zkušeného: přecházím ze soukromého vozidla na firemní a nějak v tom mám asi zmatek.Prosím o kontrolu někoho zkušeného:
    kniha jízd plátce DPH vedu DE,nákup nafty dávám do výdajů každý měsíc:Dělám knihu jízd a za měsíc např. únor čerpáno za 2000,-kč PHM,spotřeba 691,-Kč PHM. V kolonce celkem v knize jízd je 691,-Kč,ale podle mě,je to pouze spotřebovaný benzín,který jsem nakoupila a mám ho již ve výdajích,částka 691 se tedy do výdajů již nedává a jízdné za měsíc únor je 0.je to tak?děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2014 19:30

Vladimír 22 (neregistrovaný) 94.138.108.---

Re: Kniha jízd
      Dobrej guláš nemusí být se šesti, stačí i s chlebem.
      Ale ten váš, nic moc! Nakupujete PHM (naftu nebo benzin)?
      Tankujete do nádrží nebo do kanistrů? Nákup PHM dáte do DE
      ve fin. hodnotě (DPH si uplatníte v DP). Pokud tankujete do kanistrů vedete skladovou evidenci a PHM vydáváte výdejkou
      na konkrétní vozidlo. U "firemního vozidla" = vozidlo v obch. majetku= nesledujete JÍZDNÉ, ale podle regulí o vedení knihy jízd ujeté km. Pro svoji informaci sledujete i spotřebu dle ujetých km a spotřeby uvedené v TP. Dle vámi uvedených informací = např.:(1lt PHM = 35,- Kč) jste nakoupila v únoru 2000/35=57 lt a spotřebovala 691/35 =20 lt takže v nádrži zůstalo 37 lt. Stačí?

• 27. 3. 2014 5:30

nikad66 (neregistrovaný) 46.231.73.---

Re: Kniha jízd
      :-) stačí dokonale,děkuji za pomoc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).