Hlavní navigace

Kontrola z fú při nadměrném odpočtu.

• (neregistrovaný) 90.176.80.---

27. 3. 2014 10:06

Osvč je od 1.1.plátce dph, v přiznání za leden, nárokoval na ř.45 odpočet za rok 2013. Dostal výzvu od fú k předložení dokladů za 01/13, máte prosím někdo zkušenost co všechno kontrolují a jak podrobně? Bude mít nějaký postih, když mu nějaké doklady neuznají a jak dlouho trvá, aby NO vrátili? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2014 11:04

maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Re: Kontrola z fú při nadměrném odpočtu.
      Při uplatnění DPH při změně režimu (přechod z neplátce na plátce) - chtěli vidět jednak běžné doklady v příslušném období a pak inventurní soupis zboží, ze kterého je uplatněno DPH z předchozího období. Toho byly asi 4 strany. Náhodně vybrali některé položky, u kterých chtěli najít nákupní doklady a kontrolovali, jestli nákupní cena v invetuře odpovídá nákupní ceně na dokladu, jestli vůbec máme dańovoý doklad o nákupu (jestli není pořízeno od neplátce), jestli je správná sazba, jestli opravdu bylo pořízeno max 12 měs. od vzniku plátcotvství.

Doklady, které touto kontrolou neprošly (měli jsem jeden starší než 12 měs, 1x špatná cena) - tak vyhodili z nároku na odpočet DPH a vrátili o to míň.

Délka kontroly závisela na rychlosti dodání podkladů. Jak dlouho to přesně trvalo už nevím.

• 28. 3. 2014 14:01

ivajs (neregistrovaný) 90.176.80.---

Děkuji za odpověď. Nevadí, když mám ty doklady pouze ve svorkách se seznamem, kde píšu č.dokladu, dič, protože OSVČ změnil účetní a rok 2013 teprve bude dělat daňový poradce? Podle iventurního seznamu jsem udělala soupis zboží, kde mám ks,název a doklad. Bude jim to stačit?

• 28. 3. 2014 14:36

maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Myslím, že "forma" soupisu je jedno, důležitý je obsah. A hlavně - každý kontrolor může mít "trošu jiné nároky".

My jsme u inventury ani neměli čísla nabývacích dokladů. Ty se hledaly až k těm vybraným položkám. A taky to prošlo. Nebojte, hlavu Vám neutrhnou :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).