Hlavní navigace

Úmrtí zaměstnance

• (neregistrovaný) 88.100.16.---

27. 3. 2014 12:19

Dobrý den, smutná záležitost a přesto musíme provést nezbytné. Mám odhlášku na MSSZ a zdravotní pojišťovnu a ELDP s kodem 3. To je snad v pořádku. Je tu ještě jeden problém, zaměstnanec v prosinci 2013 onemocněl a nechtěl si vzít PN, raději si vybíral ŘD, majitel firmy souhlasil, jenže nepřišel do práce ani v lednu, byl v tel. kontaktu s majitelem a několikrát ho ujišťoval, že přijde v pondělí a potom zase další pondělí, vím, že to zaměstnavatel mohl vyřešit okamžitým zrušením PP, ale chtěl mu pomoci, nakonec 27.1. poslal PN a od 1.1. do 26.1. se domluvili na neplac. volnu. Já s ním také mluvila tel. a chtěla jsem od něj po 14 dnech pokračování PN, marně. na začátku března přišla poštou ukončená neschopenka od lékaře s dopisem, že končí PN z důvodu nedostavení se na kontrolu. Majitel firmy se za ním osobně stavil, opět dostal slib, že vše vyřídí, ale už se bohužel nestalo. Zaměstnanec je rozvedený, nezletilá dcera žije s matkou a zletilá dcera s ním nežila ve společné domácnosti. Omlouvám se za dlouhý popis. Můžete prosím poradit co ještě udělat abych neudělala chybu? Náhradu za nemoc v březnu poslat na jeho účet? A také třeba dny v březnu, než zemřel a PN už byla ukončená. Děkuji za případnou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2014 13:54

om (neregistrovaný) 90.179.112.---

Re: Úmrtí zaměstnance
      Pokud máte vše papírově v pořádku, pak náhradu mzdy za nemoc pošlete na účet zaměstnance, bude podléhat dědictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).