Hlavní navigace

CN- základní sazba jízdného nebo účtenka

  • (neregistrovaný) 86.49.86.---

    27. 3. 2014 14:13

    Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zaměstnanec jezdí občas na SC po ČR a používá k tomu svůj automobil. Vnitřní směrnice nám udává, že při vyplácení náhrad za jízdné vlastním automobilem používáme základní sazbu na km dle zákoníku práce. Ale jedině on chce neustále vyplácet jízdné dle účtenky (vždy si před jízdou natankuje 5l benzínu a předloží účtenku). Dá se mu nějak vysvětlit, že používáme sazbu dle zákoníku práce nebo mu musíme proplácet benzín dle účtenky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2014 16:40

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: CN- základní sazba jízdného nebo účt
      §158
      3) Cenu pohonné hmoty prokazuje zaměstnanec dokladem o nákupu, ze kterého je patrná souvislost s pracovní cestou. Prokazuje-li zaměstnanec cenu pohonné hmoty více doklady o jejím nákupu, ze kterých je patrná souvislost s pracovní cestou, vypočítá se cena pohonné hmoty pro určení výše náhrady aritmetickým průměrem zaměstnancem prokázaných cen. Jestliže zaměstnanec hodnověrným způsobem cenu pohonné hmoty zaměstnavateli neprokáže, použije zaměstnavatel pro určení výše náhrady průměrnou cenu příslušné pohonné hmoty stanovenou prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).