Hlavní navigace

RZ a OSVČ

• (neregistrovaný) 89.177.247.---

27. 3. 2014 19:11

nevíte prosím, zaměstnanec požádal o RZ- dělal u nás celý rok, vyplnil růžové prohlášení že neměl jíné příjmy za rok 2013. a požádal ještě odpočet na manželku. Neuvedl, že je OSVČ, asi už nedělá ale v živnostensk.rejstříku živnost nemá přerušenou-jak jsem sama zjistila. Tak nevím, zda mu mám vydat Potvrzení nebo mohu s klidem provézt RZ a až na to FU přijde a doměří to firmě tak se budu hájit , že mě uvedl v omyl. Prosím o váš názor.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2014 19:46

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: RZ a OSVČ
      Již pár let není povinnost oznamovat na živnostenském úřadu přerušení podnikatelské činnosti.

• 27. 3. 2014 19:55

Lenka V. (neregistrovaný) 37.188.238.---

Můžete to také vyřešit čestným prohlášením zaměstnance, že činnost nevykonává a tudíž mu v roce 2013 nevnikly žádné příjmy ani výdaje související s podnikatelskou činností.

• 27. 3. 2014 20:00

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Vždyť to o tom příjmu a o tom, že není povinen podat daňové přiznání, již prohlašuje v žádosti o roční zúčtování daně. Nebo že by byl nesvéprávný a nevěděl, co v žádosti vyplňuje a podepisuje ?

Představte si, že jako mzdová účetní budete mít na starosti takových zaměstnanců 200. Rozlítaných na pobočkách po celé Evropě. Také po každém budete chtít čestné prohlášení, že nevykonává podnikatelskou činnost ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).