Hlavní navigace

RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě

  • (neregistrovaný) 89.103.81.---

    28. 3. 2014 12:02

    Dobrý den.Jako cizinka/slovenka/s povoleným trvalým pobytem v Čechách,jsem si chtěla uplatnit slevu na dítě s trvalým pobytem na Slovensku.Paní z finančáku mi řekla,prý to není možné,uplatnit slevu,nakolik dítě nežije se mnou v Čechách.Chtěla bych se zeptat jak to je.Ja mám ten povolený pobyt v Čechách ale mám i občanský prukaz ze Slovenska,s trvalým pobytem na Slovensku/mám ho jako cestovný doklad/.Domu na SK jezdím každý druhý měsíc,synovi je 20 let.Loňský rok byl ještě student na střední škole,posílala jsem mu peníze jak na stravu+ výdaje na byt+přídavky,které jsem dostávala na něho v Čechách.Jsem rozvedená a syn byl přidělen mně.Když jsem tady dostávala přídavky i na něho,bral se syn do společné domácnosti a k vybavení přídavku potřeboval i příjem mého přítele,který není jeho otec a nemají spolu žádny rodinný vztah.Proto se chci zeptat jak to je-na soc.dávky se syn do společné domácnosti bere a na Finančák NE?...děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2014 12:08

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě
      Dítě- studenta jste vloni vyživovala, doložítze potvrzením o návštěvě školy plus poslední prázdniny, pokud nepobíral hmot.zabezpečení nebo nepracoval v nemoc.pojištěném zaměstnání po CElý měsíc. Trvalý pobyt není rozhodný.
      Nedejte se, ne vždy mají paní na FÚ pravdu :-).

    • 28. 3. 2014 12:19

      renat35 (neregistrovaný) 89.103.81.---

      Re: RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě
      Děkuji za info...no právě paní z Finančáku mi řekla,že trvalý pobyt není rozhodujíci,musel by syn být tady v Čechách se mnou.Jenže on tady nemohl být nakolik studoval na Slovensku a nedostal by tady ani trvalý pobyt,měl by tady jen přechodný.A nevíte nějaký odkaz jestli na to jsou nějaké zákony,kdyby pani z Finančáku zase protestovala?

    • 28. 3. 2014 12:26

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě
      Zákon o dani z příjmů § 35c odst. 1) ...žiící s ním ve společně hospodařící domácnosti na území členského státu EU .. a odst. 7)
      Dočasný pobyt dítěte mimo společně hospodařící domácnost nemá vliv na uplatnění dan.zvýhodnění .
      Studuje v SR - tedy nemůže s Vámi přímo bydlet.

    • 28. 3. 2014 12:40

      renat35 (neregistrovaný) 89.103.81.---

      Re: RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě
      >>>>pobytem v Čechách,jsem si chtěla uplatnit slevu na
      >>>>dítě
      >>>>s trvalým pobytem na Slovensku.Paní z finančáku mi
      >>>>řekla,prý to není možné,uplatnit slevu,nakolik dítě
      >>>>nežije se mnou v Čechách.Chtěla bych se zeptat jak to
      >>>>je.Ja
      >>>>mám ten povolený pobyt v Čechách ale mám i občanský
      >>>>prukaz ze Slovenska,s trvalým pobytem na
      >>>>Slovensku/mám
      >>>>ho jako cestovný doklad/.Domu na SK jezdím každý
      >>>>druhý
      >>>>měsíc,synovi je 20 let.Loňský rok byl ještě student
      >>>>na
      >>>>střední škole,posílala jsem mu peníze jak na stravu+
      >>>>výdaje na byt+přídavky,které jsem dostávala na něho v
      >>>>Čechách.Jsem rozvedená a syn byl přidělen mně.Když
      >>>>jsem
      >>>>tady dostávala přídavky i na něho,bral se syn do
      >>>>společné domácnosti a k vybavení přídavku potřeboval
      >>>>i
      >>>>příjem mého přítele,který není jeho otec a nemají
      >>>>spolu
      >>>>žádny rodinný vztah.Proto se chci zeptat jak to je-na
      >>>>soc.dávky se syn do společné domácnosti bere a na
      >>>>Finančák NE?...děkuji za radu.
      >>>
      >>> Dítě- studenta jste vloni vyživovala, doložítze
      >>>potvrzením o návštěvě školy plus poslední prázdniny,
      >>>pokud
      >>>nepobíral hmot.zabezpečení nebo nepracoval v
      >>>nemoc.pojištěném zaměstnání po CElý měsíc. Trvalý
      >>>pobyt není
      >>>rozhodný.
      >>>Nedejte se, ne vždy mají paní na FÚ pravdu :-).



      >>studoval na Slovensku a nedostal by tady ani trvalý
      >>pobyt,měl by tady jen přechodný.A nevíte nějaký odkaz
      >>jestli
      >>na to jsou nějaké zákony,kdyby pani z Finančáku zase
      >>protestovala?
      > Zákon o dani z příjmů § 35c odst. 1) ...žiící s ním
      >ve společně hospodařící domácnosti na území členského
      >státu EU .. a odst. 7)
      > Dočasný pobyt dítěte mimo společně hospodařící
      >domácnost nemá vliv na uplatnění dan.zvýhodnění .
      >Studuje v SR - tedy nemůže s Vámi přímo bydlet.
      Takže když má syn trvalý pobyt na SK a není se mnou tady v ČR kvuli studiu,bere se to na FU taky jako spol.domácnost? Takže si mužu na něho uplatnit slevu?...chápu to správně?

    • 28. 3. 2014 12:57

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: RZD+trvalý pobyt,sleva na dítě
      >>>>>dítě
      >>>>>s trvalým pobytem na Slovensku.Paní z finančáku mi
      >>>>>řekla,prý to není možné,uplatnit slevu,nakolik dítě
      >>>>>nežije se mnou v Čechách.Chtěla bych se zeptat jak to
      >>>>>je.Ja
      >>>>>mám ten povolený pobyt v Čechách ale mám i občanský
      >>>>>prukaz ze Slovenska,s trvalým pobytem na
      >>>>>Slovensku/mám
      >>>>>ho jako cestovný doklad/.Domu na SK jezdím každý
      >>>>>druhý
      >>>>>měsíc,synovi je 20 let.Loňský rok byl ještě student
      >>>>>na
      >>>>>střední škole,posílala jsem mu peníze jak na stravu+
      >>>>>výdaje na byt+přídavky,které jsem dostávala na něho v
      >>>>>Čechách.Jsem rozvedená a syn byl přidělen mně.Když
      >>>>>jsem
      >>>>>tady dostávala přídavky i na něho,bral se syn do
      >>>>>společné domácnosti a k vybavení přídavku potřeboval
      >>>>>i
      >>>>>příjem mého přítele,který není jeho otec a nemají
      >>>>>spolu
      >>>>>žádny rodinný vztah.Proto se chci zeptat jak to je-na
      >>>>>soc.dávky se syn do společné domácnosti bere a na
      >>>>>Finančák NE?...děkuji za radu.
      >>>>
      >>>> Dítě- studenta jste vloni vyživovala, doložítze
      >>>>potvrzením o návštěvě školy plus poslední prázdniny,
      >>>>pokud
      >>>>nepobíral hmot.zabezpečení nebo nepracoval v
      >>>>nemoc.pojištěném zaměstnání po CElý měsíc. Trvalý
      >>>>pobyt není
      >>>>rozhodný.
      te se, ne vždy mají paní na FÚ pravdu :-).
      >
      val na Slovensku a nedostal by tady ani trvalý
      byt,měl by tady jen přechodný.A nevíte nějaký odkaz
      tli
      jsou nějaké zákony,kdyby pani z Finančáku zase
      stovala?
      ákon o dani z příjmů § 35c odst. 1) ...žiící s ním
      e společně hospodařící domácnosti na území
      ského
      átu EU .. a odst. 7)
      očasný pobyt dítěte mimo společně hospodařící
      mácnost nemá vliv na uplatnění dan.zvýhodnění .
      tuduje v SR - tedy nemůže s Vámi přímo bydlet.
      kže když má syn trvalý pobyt na SK a není se mnou
      ady v ČR kvuli studiu,bere se to na FU taky jako
      pol.domácnost? Takže si mužu na něho uplatnit
      evu?...chápu to správně?
      Ano, Na FÚ to nechápou, ale Vy to chápete správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).