Hlavní navigace

FO přechod z PÚ na výdaje paušálem

  • (neregistrovaný) 88.100.121.---

    28. 3. 2014 15:58

    Moc prosím o radu:
    FO vedla v letech 2005-2012 podvojné účetnictví, nyní v Přiznání za r.2013 si přeje přejít na daňovou evidenci, respektive výdaje paušálem (podmínky obratu splňuje). Jaké všechny kroky musí provést? K 31.12.2012 má pohledávky, závazky i zůstatky na účtech časového rozlišení... děkuji předem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2014 16:05

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: FO přechod z PÚ na výdaje paušálem
      Nejdříve je potřeba si utřídit pojmy.
      Při účtu lze souběžně uplatnit výdaje procentem z příjmů - při respektování § 23/8/b/1 ZDP.

    • 28. 3. 2014 16:19

      PetraH (neregistrovaný) 88.100.121.---

      Re: FO přechod z PÚ na výdaje paušálem
      Aha, takže jestli to chápu správně, může i při vedení podvojného účetnictví uplatnit výdaje paušálem? Tzn. nemusím řešit přechod z PÚ na DE? Jestli jsem to pochopila špatně, tak se omlouvám, už mi z těch uzávěrek "hrabe" a teď na mně přijde s tímto bonbónkem :-)

    • 28. 3. 2014 16:26

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: FO přechod z PÚ na výdaje paušálem
      Přechod z účta na DE řešit nemusíte (to by nemohl uplatňovat paušál). Musíte však řešit přechod účto - paušál (dle výše uvedeného §) a případně podat dodateční DP za 2012.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).