Hlavní navigace

Štědrá sezona

• (neregistrovaný) 46.227.171.---

29. 3. 2014 10:18

Dobrý den, pročítala jsem tu příspěvky a nenašla. Peradí mi někdo. Jednatel a zároveň společník s.r.o. dostává body za odběr materiálu. Za tyto body si může vybrat nějaký dárek a přide fa za dárek s nulovou čáskou. Nevím jak v účtu zaúčtovat. Teď si dokoupil body, protože mu chyběly (vybral si zájezd). Přišla faktura na nákup bodů za 300Kč včetně DPH. Prosím o pomoc s účtováním. Pokoušela jsem se najít v zákonech i v diskuzi a mám z toho v hlavě jen velký zmatek.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2014 10:50

xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

Re: štědrá sezona
      Několik možností, např. dárek = výnos, spotřeba 5xx, v případě zájezdu 528 (pokud pán pobírá nějaké příjmy a má nárok na nějaké "prebendy", jinak jeho zdanitelný výnos).
      Byly by asi i jiné možnosti, je třeba mít více informací.

• 29. 3. 2014 11:07

Evinaa (neregistrovaný) 46.227.171.---

Chápu správně, pokud zájezd použije zdaní jej jako FO, má ještě i malou firmu DE. Dokoupení bodů zaúčtuji v s.r.o. nedaňově bez uplatnění DPH. Ještě si vybral lego, faktura byla s nulou, tak jsem ho pouze zařadila do drobného majetku, na firmu chodí zákazníci s dětmi, tak se během jednání mají čím zabavit.

• 29. 3. 2014 13:21

xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

Body přece čerpá s.r.o.. takže je to její výnos. Skutečnost, zda zdaní zaměstnavatel svého "zaměstnance" záleží na výše uvedených skutečnostech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).