Hlavní navigace

Manko na skladě v DE - POHODA

  • (neregistrovaný)

    29. 3. 2014 13:09

    Dobrý den, prosím zkušené účetní o radu, jelikož já sama účetní nejsem, ale účtuji si příjmy a výdaje sama: vedu DE a netuším, jak zaúčtovat inventuru skladu-vznikl mi příjem na sklad i výdej...udělala jsem příjemku a výdejku, ale nevím, jak mi to ovlivní základ daně z příjmu... jak to dostanu do peněžního deníku, patří-li to tam??? Předem děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2014 13:27

      xx (neregistrovaný)

      Re: manko na skladě v DE - POHODA
      "Účtovat" inventuru skladu v DE zcela jistě nebudete.
      Dotaz je ne zcela dobře pochopitelný. Jestli se dotazujete na manko nad normu přirozených úbytků, či ztratného, je třeba navýšit ZD a vypořádat se s DPH.
      Toto se ovšem nedá "dělat na koleně"...

    • 29. 3. 2014 13:37

      Leňule (neregistrovaný)

      Re: manko na skladě v DE - POHODA
      Moc děkuji za reakci. Mám na mysli, že mi při inventuře vznikl u zboží jak přebytek, tak i manko. Nevím, jak mi tato čísla ovlivní základ daně z příjmů? Jestli tedy ovlivní? Celkový výsledek inventury (manko-přebytek) mi vychází manko, zatím mám zaúčtováno přes interní doklad jako příjem zvyšující základ daně, ve skladové ceně, bez DPH. Ale nevím, zda je to tak správně.

    • 29. 3. 2014 14:46

      xx (neregistrovaný)

      Re: manko na skladě v DE - POHODA
      Chtělo by to nejdříve prozkoumat možné záměny.
      Přebytek naskladníte - příjem realizujete při prodeji (včetně DPH).
      Pokud se týká toho, co chybí, spočítáte normy ztrát a teprve zbytek představuje manko (+ ZD vč. odvodu DPH) - nebo pohledávku za zaměstnancem (bez DPH)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).