Hlavní navigace

Pronájem aut §9 nebo §7?

  • (neregistrovaný) 88.102.15.---

    29. 3. 2014 16:57

    Dobrý den,
    Pěkně prosím o radu, čím víc nad tím přemýšlím, tím více se do toho zamotávám.
    Jsem zaměstnanec, momentálně na rodičovské dovolené. Mám ŽL na pronájem movitých i nemovitých věcí. Vlastním 2 automobily, které na základě faktur pronajímám jiným OSVČ k provozování jejich podnikatelské činnosti, uplatňuji skutečné výdaje. Řádně platím silniční daň. Prosím Vás, jaké jsou to příjmy dle §9 a nepodléhají odvodům sociálního a zdravotního pojištění? Nebo dle § 7? Čím víc pročítám diskuze, tím víc nic nevím.
    Moc děkuji za pomoc a radu.
    Hezký den přeji JanaPřik.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2014 17:11

      JanaPřik (neregistrovaný) 88.102.15.---

      Je to tak správně??
      Zřejmě jsem už našla správnou odpověď, prosím o ujištění, že je opravdu OK.
      Pokud je auto v obchodním majetku , což je - uplatňují se na něj daňové odpisy a technickém prákaze je zapsáno pod IČ, tak nejde o přijem dle §9, ale 7 a musí se odvést SP i ZP.
      Děkuji pěkně za radu.
      Janina

    • 29. 3. 2014 18:08

      JanaPřik (neregistrovaný) 88.102.15.---

      Re: Je to tak správně??
      Moc děkuji,
      to jsem si myslela, že na účtování nic není a že to zvládnuu sama.

      Ale zas taková sranda to není:)
      mějte se hezky Janina

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).