Hlavní navigace

Odpočet dětí vs výdajové paušály

  • (neregistrovaný) 88.103.37.---

    30. 3. 2014 19:13

    Dobrý den,
    Byl jsem po celý rok zaměstnán plus jsem ale i podnikal (na vedlejší činnost). Mohu si uplatnit na příjmy z podnikání výdajový paušál 60% a zároveň slevu na děti u příjmu ze zaměstnání?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2014 19:32

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: odpočet dětí vs výdajové paušály
      Ptáte se na slevu na děti, nebo přímo na daňový bonus na děti?

      Pokud jste měl základ daně podle § 6 (zaměstnání) vyšší jak základ daně podle § 7 (podnikání), tak si můžete uplatnit daňový bonus na děti

    • 30. 3. 2014 19:42

      tomas (neregistrovaný) 88.103.37.---

      Re: odpočet dětí vs výdajové paušály
      Jde mi primárně o tu slevu. Resp., jestli v případě uplatnění výdajového paušálu na vedlejší příjem z podnikání (jedná se o výrazně nižší příjem než zaměstnání ), nebudu muset vracet slevu na děti, kterou jsem uplatnil v práci, díky

    • 30. 3. 2014 20:06

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: odpočet dětí vs výdajové paušály
      Ne
      Když si vyplníte daňové přiznání na EPO, zadáte tam příjmy ze zaměstnání a příjmy z podnikání, tak se Vám to dopočte. Je to tam i s kontrolou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).