Hlavní navigace

Neschopenka - do kdy se musí odevzdat?

  • (neregistrovaný) 52.129.32.---

    31. 3. 2014 10:08

    Prosím mzdové účetní či někoho, kdo tomu rozumí, o info.

    Do kdy musí zaměstnanec dodat neschopenku a co s ní pak mzdová účetní dělá?

    1. neschopenka méně než 14 dní (Co když marodí týden na začátku měsíce a dodá ji např. až na konci stávajícího nebo na začátku druhého?)

    2. déle než 14 dní (do kdy to musí mzdovka ohlásit/zaslat na OSSZ)?

    Chápu že čím dřív, tím líp, ale některé k tomu dokopat je nadlidský výkon. Já nejsem mzdovka, proto se předem omlouvám možná za blbý dotaz.

    Předem děkuji :-)

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 3. 2014 10:19

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: neschopenka - do kdy se musí odevzda
      Na OSSZ pošlete s ukončením neschopenky nebo s lístkem na peníze. Dřív to nemá smysl.

      § 193:
      "Zaměstnavatel je povinen určit, do kdy nejpozději před výplatním termínem musí být předloženy doklady pro poskytnutí náhrady mzdy nebo platu, aby tato náhrada mohla být v tomto výplatním termínu vyplacena."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).