Hlavní navigace

Daňová evidence (bez bankovního účtu)

  • (neregistrovaný)

    2. 4. 2014 8:00

    Dobrý den prosím o radu, podnikatel -fyzická osoba s daňovou evidencí, nemá bankovní účet. ZP a SP a ostatní faktury platí a nechává si platit na svůj soukromý účet. Jak to řešit ? Mám to řešit přes pokladnu nebo interním dokladem mám zaúčtovat příjmy a výdaje, které mu proběhly na soukromém bankovním účtu ?
    Děkuji za všechny rady.
    Marie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2014 8:33

      . (neregistrovaný)

      Re: Daňová evidence (bez bankovního účtu
      Takže tento účet nahlásil při registraci jako bankovní účet, na který mu chodí zdanitelné příjmy ?

    • 2. 4. 2014 8:43

      marie11 (neregistrovaný)

      Re: Daňová evidence (bez bankovního účtu
      Majitel firmy nechce tento soukromý účet v účetnictví, nechce tento účet nikde zviditelňovat. Tak co s tím ? Založit si účet na podnikání taky nechce.
      Jde mi ale spíše o tom jak to vyřešit v účetnictví, když nemám účtovat o bankovním účtu .

    • 2. 4. 2014 9:03

      . (neregistrovaný)

      Re: Daňová evidence (bez bankovního účtu
      Někdo eviduje platby v pokladně. V podobné situaci jsem si nechala od klienta vytisknout jen položky, týkající se podnikání a ty jsem zaevidovala v bance. V pokladně mám jen položky, ke kterým jsou fyzicky doklady (paragony atd). Pro lepší přehled. DE neříká, že musí poplatník vést pokladnu nebo banku.

    • 2. 4. 2014 9:04

      Alex.. (neregistrovaný)

      Re: Daňová evidence (bez bankovního účtu
      V daňové evidenci nemusíte účtovat pokladnu ani banku, jen zdanitelné příjmy a výdaje, pokud máte pokladnu a chcete si ji evidovat, tak to udělejte jinak, např. banka, akorát, že Vám nebudou sedět zůstatky, ale FÚ výpisy bude chtít stejně vidět-datumy plateb jsou rozhodné pro správné zařazení, tak před kým ho schovává - před Vámi?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).