Hlavní navigace

Pracovnělékařské prohlídky-není smlouva

• (neregistrovaný) 93.153.10.---

2. 4. 2014 9:11

Dobrý den, prosím jakou má mzdovka odpovědnost za to, že firma nemá uzavřenou smlouvu s doktorem o poskytování zdravotních prohlídek (má pořád původní smlouvu s místní doktorkou, jednoduchý formulář vstupní a výstupní prohlídky, jinak na jiné prohlídky lidi ani nechodí). Několikrát jsem jednatele upozorňovala, že je potřeba uzavřít novou smlouvu s doktorem, který tyto pracovnělékařské prohlídky poskytovat může a posílat lidi i na mimořádné prohlídky, periodické. Jenže firma nemá peníze, a já jen čekám, až přijde kontrola, jaký to bude průšvih. Jen se bojím, aby to nebylo na mě, i když jsem několikrát jednatele upozorňovala (i před svědky – kolegové). Vždy řekl, ano, musíme to uzavřít, ale nic se neděje a já už si připadám jak idiot když mu to pořád připomínám. Prosím o Vaše názory, děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2014 10:05

MarcelaB (neregistrovaný) 90.180.122.---

Re: Pracovnělékařské prohlídky-není smlo
      Dobrý den, mzdová účetní nemůže jednání vedení firmy ovlivnit, zodpovědnost má vedení firmy. Vy můžete akorát tak upozorňovat, že firma porušuje předpisy. Co s tím mají společného peníze firmy? Sepsání smlouvy nestojí nic a lékař si pak fakturuje jen vykonané úkony (jedině to mohl mít pan jednatel na mysli). Kdo u vás zajišťuje BOZP? Školení zaměstnanců, dodržování bezpečnostních předpisů při výkonu práce atd? Nemáte např. externího bezpečáka? Obrátila bych se na něj, pokud někdo takový ve firmě funguje.
      Věřím, že z toho možná i nespíte.

• 2. 4. 2014 10:34

pája

proč by nespala, co je mzdovce po tom, že jednatel neplní zákonnou povinost, on si za to bude odpovídat, ne účetní, její upozornění je její dobrá vůle.

• 2. 4. 2014 11:03

MarcelaB (neregistrovaný) 90.180.122.---

Pája:
      Já vím, ale já bych to také neuměla hodit za hlavu. Jinak pro to samozřejmě víc pro to paní tazatelka udělat nemůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).