Hlavní navigace

Preventivní prohlídka

• (neregistrovaný) 81.30.251.---

2. 4. 2014 9:36

Prosím, nějak jsem se zamotala. Zaměstnanec zařazen do kategorie prací 3, z důvodu 11 týdenní neschopenky absolvoval 14.3.2014 mimořádnou lékařskou prohlídku. 28.4.2012 měl klasickou periodickou prohlídku, takže 28.4.2014 by měl mít opět periodickou prohlídku. Musí ji absolvovat, když před měsícem měl mimořádnou prohlídku? Nebo se musím dívat na to, kdy měl naposledy periodickou prohlídku a k mimořádné nepřihlížet? Moc děkuji za rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2014 9:45

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: Preventivní prohlídka
      Budu vám citovat z publikace, kterou jsem tady citovala již včera, ale podotýkám, že paní VH měla jiný názor.

Pracovnělékařské služby - JUDr. Bořivoj Šubrt, doc. MUDr. Milan Tuček CSc. -

...".S výjimkou mimoř. prohlídky, kdy byla zjištěna taková změna zdrav. stavu zaměst., která předpokládá změnu zdrav. způsobilosti k práci v době kratší, než je interval periodické prohlídky, nebo by byl výkon práce přerušen z jiných důvodů na dobu delší než 6 měsíců, nedochází provedením mimoř. prohlídky ke změně lhůty provedení period. prohlídky, pokud z lékař. posudku nevyplývá jinak (je důvod pro stanovení termínu další mimoř. prohlídky, a to dříve, než je termín period. prohlídky, popr. i později, jestliže by se měla konat prohlídka např. zbytečně brzy)."

Takže jestli já tomu dobře rozumím, tak i při mimořádné prohlídce většinou lékař stanoví dobu platnosti - tedy tu budu považovat za dobu pro konání další periodické prohlídky. Pokud lékař dobu sám nestanoví, budu posílat na per. prohlídku dle původního plánu, kdy měl jít.

Snad vám to pomůže. Hezký den

• 2. 4. 2014 9:53

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

All, moc děkuji. Zamotala jsem se do tohoto problému, protože u mimořádné prohlídky lékařka napsala pouze, že je schopen danou činnost vykonávat a do kolonky platnost posudku do.., nenapsala nic. Takže vypadá to, přestože byla mimořádná prohlídka před měsícem, budeme muset opět zaměstnance vyslat na preventivní prohlídku. Což se nebude nikomu líbit (kromě lékařky, ta bude mít penízky).

• 2. 4. 2014 10:03

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Pokud tam máte opravdu krátkou dobu, zkusila bych kontaktovat lékařku, zda je v krátkém čase nová prohlídka nutná, nebo zda by bylo možno tuto mimořádnou prohlídku (možná dělala stejná vyšetření jako u periodické prohlídky) považovat za regulérní periodickou prohlídku.
      Mně se totiž běžně stává, že lékaři klidně píší termíny další prohlídky podle starého ( 3 a 5 let), protože vůbec nezaznamenali, že vyhl. 79 stanoví jiné intervaly.
      Takže tam zavolám, domluvíme se, že tam datum platnosti dopíšu sama , eventuelně opravím s odvoláním za přísl. vyhlášku, ona si opraví též , na druhou stranu napíšu den, jméno lékařky, že projednáno telefonicky a zatím nikdo proti tomu nic neměl.
      Protože ono posílat někoho třeba za 2 měsíce znovu - tak u nás naopak protestuje lékařka, protože toho pak má moc.

• 2. 4. 2014 10:11

MarcelaB (neregistrovaný) 90.180.122.---

Mám velmi čerstvou stejnou zkušenost - zaměstnavec po pracovním úrazu, poslán na mimořádnou lék. prohlídku po ukončení prac. neschopnosti a do pravidelné periodické prohlídku má cca 2 měsíce.
      Naše lékařka by vyskakovala, proč ho tam posíláme znovu, takže telefonicky domluveno, dopsána poznámka, že dělala stejná vyšetření jako při periodické kontrole a termín další periodické prohlídky (u nás 2 roky) jsem si o ty dva měsíce poposunula. Náš bezpečák mi to schválil. Je to zbytečná administrativa pro firmu i pro lékařku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).