Hlavní navigace

Nadbytečnost-kdy nejdříve možno obnovit?

  • (neregistrovaný) 93.153.10.---

    7. 4. 2014 10:13

    Prosím, jak dlouho po výpovědi dané zaměstnanci z důvodu nadbytečnosti, lze znovu obnovit jeho místo? např. konec PP výpovědí k 31.3., kdy nejdříve znovu mohu obnovit místo, abych se nedostal do problémů? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2014 10:35

      a? (neregistrovaný) 90.179.112.---

      Re: Nadbytečnost-kdy nejdříve možno obno
      Bude-li zaměstnanec po skončení PP konat práci u dosavadního zaměstnavatele v PP nebo na základě DPČ před uplynutím doby určené podle počtu násobků průměrných výdělků, z nichž byla odvozena výše odstupného, je povinen tomuto zaměstnavateli vrátit odstupné nebo jeho poměrnou část. (§68 ZP)

    • 7. 4. 2014 10:39

      Jaroslav H. (neregistrovaný) 93.153.10.---

      Re: Nadbytečnost-kdy nejdříve možno obno
      Děkuji za odpověď, ale spíš chci vědět, kdy na jeho místo můžu zaměstnat někoho jiného, protože jsem předtím dal zaměstnanci výpověď pro nadbytečnost (tohoto zaměstnance už na toto místo nechci). Původně jsem myslel, že toto místo je opravdu nadbytečné, ale teď se mi něco rýsuje a potřeboval bych znovu toto místo obnovit a obsadit. Prosím tedy, kdy nejdříve toto můžu uskutečnit?

    • 7. 4. 2014 11:33

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Nadbytečnost-kdy nejdříve možno obno
      K tomu není žádná lhůta, ale jen případně byste musel důvod obhájit před soudem. Doložíte-li, že místo jste zrušil v době, kdy jste zakázky neměl a obnovil v době, kdy je máte , bude to v pořádku.

    • 7. 4. 2014 13:42

      Jaroslav H. (neregistrovaný) 93.153.10.---

      Re: Nadbytečnost-kdy nejdříve možno obno
      Aha, děkuji, přesně to jsem měl na mysli. Díky moc!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).