Hlavní navigace

Rodičovská dovolená a HPP

  • (neregistrovaný)

    7. 4. 2014 12:12

    Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně rodičovské dovolené a práce, mám dva dotazy, které se týkají slevy na dani.
    1) dělala jsme na DPP (leden, unor, brezen) pro zaměstnanavatele jsem podepsala prohlášení k dani - uplatnil mi slevu na poplatníka a na dítě (výdělek cca okolo 4000 hrubého měsíčně)
    2) od 1.5. nastupuji na HPP k jinému zaměstnavateli, chci u něj od května podepsat prohlášení k dani, jaké slevy dane se mě týkaji? na poplatníka i dítě? výdělek přesáhne 10 000 Kč
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2014 12:17

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: Rodičovská dovolená a HPP
      Pokud nemáte nikde podepsané prohlášení, podepíšete jej u nastávajícího zaměstnavatele, uplatníte slevu na poplatníka a pokud nikde neuplatňuje daňové zvýhodnění na vaše dítě, uplatníte i daňové zvýhodnění.

    • 7. 4. 2014 12:21

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Rodičovská dovolená a HPP
      Jestli budete ještě dělat pro prvního zaměstnavatele, tak tam zrušte platnost podpisu v prohlášení, protože můžete mít podepsáno jen u jednoho zaměstnavatele. Měsíčně lze uplatnit jen sleva na poplatníka, sleva na invaliditu, na studenta a daňové zvýhodnění na dítě.

    • 7. 4. 2014 13:41

      Katka2 (neregistrovaný)

      Re: Rodičovská dovolená a HPP
      Jen dodám, jestli jste některý měsíc neměla aspoň 4250, neměl vám dát bonus na dítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).