Re: Bonusy- babička
To, že bylo babičce provedeno RZD by nevadilo, dá se podat přiznání s uplatněním zvýhodnění na vnoučata. Ale matka nemá dostatečné příjmy nebo je nemá žádné? A otec dětí tam není, je samoživitelka? A píšete, že babička žije s nimi ve společné domácnosti - tzn. v žádosti o dávky státní sociální podpory, např. o přídavky na děti, je uváděn i babiččin příjem?
Re: Bonusy- babička
Výsledek RZD se odečte od ř.84.
Jen je upozorněte, že je asi čeká obhajování a dokazování.
Re: Bonusy- babička
Hypoteticky - v dotazu je, že otec s nimi nežije. Ale v ZDP není rozlišení, zda rodiče spolu žijí nebo nebo ne. Jak by to bylo v případě, že otec sice s rodinou nežije, ale má příjmy pro uplatnění bonusu? Jen kvůli tomu, že s nimi nežije, je nemůže uplatnit. Asi jsem do toho moc zabředla.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
4. 5. 2014 19:35
Zjistili jsme, že pokud matka nemá dostatečné příjmy pro uplatnění bonusu na dítě, může zažádat o proplacení bonusu babička, která příjmy má a žije ve společné domácností s dcerou a vnoučaty.
Jedná se o roky 2012 a 2013. Za tyto roky však už bylo provedeno roční zúčtování daně a přeplatky na dani vráceny zaměstnavatelem. Do kterého řádku DPFO se tyto vrácené přeplatky na dani uvádějí?