Re: Práce přesčas, so+ne + svátek
**zaměstnavatel rozhodne, zda za práci ve svátek náleží 100% příplatek - nebo čerpání náhradního volna. V případě, že bude čerpat náhradní volno za odpracovanou směnu ve svátek, proplatíte toto NV průměrem. Náhradní volno za práci přesčas platíte základní mzdou bez příplatku, náleží jen příplatky za So+Ne (i když vybere náhr.volno)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
12. 6. 2014 10:42
Dobrý den,
prosím můžete mi potvrdit, že jsem postupovala správně? Pán se tady na mě rozkřikl, že jej soustavně okrádám o peníze.
Dělník pracuje normálně po - pá 7,5 h denně, Tento měsíc pracoval i o víkendu a ve svátek.
Zaplatila jsem mu příplatek za práci ve svátek 100 % - ty hodiny, které ve svátek všechny pracoval, příplatek 10% za hodiny práce v so+ne. Pak v měsíci čerpal nějaké náhradní volno, ale nevyčerpal je celé, hodiny, které nevyčerpal jsem mu proplatila jako přesčas takto - od hodin, které pracoval v so + ne jsem odečetla vybrané hodiny a to, co zbylo jsem zaplatila příplatkem 50 % - přesčas za so a ne, pak tam měl ještě další přesčasové hodiny - ty jsem zaplatila jako přesčas 25%. Ve svátek - pátek pracoval 10 h, normální dobu má 7,5 h, tak jsem mu uznala do přesčasu 2,5 h s příplatkem za přesčas 25%.
Pan tady na mě ječel, že si to náhradní volno čerpal z těch hodin s přesčasovým příplatkem 25% a né z těch s příplatkem 50% a za tu práci ve svátek v pátek chce zaplatit nejen těch 100%, co jsem mu dala, ale ještě chce 50% jako přesčasový příplatek.
Já jsem znejistěla, jestli to mám dobře.