Hlavní navigace

Zálohová faktura,platba ZF a konečný DD

  • (neregistrovaný)

    17. 6. 2014 17:36

    Dobrý den, snažila jsem si zde již něco vyčíst co se týká ZF, ale přesto mám dotaz. Jedná se o odprodej již odepsaného výrobního zařízení a kancelářského vybavení. ZF by byla vystavena v průběhu prosince, protože do konce roku budeme tyto předměty ještě používat. Odběratel se zavázal ZF uhradit do konce roku, ale s realizací předání zboží v lednu 2015, protože by chtěl mít náklady za tuto platbu až v příštím roce. Pro mě to bude znamenat tedy co?
    Vystavení ZF účtuji na 324. Platba proběhne ještě letos například 20.12., vystavím daňový doklad k ZF s vyčíslením DPH, ale stále zůstane platba na zálohách na 324 analytika. Realizací předání v lednu vystavím konečný DD a tady teprve zaúčtuji na zisk 601 nebo 648?
    Mám postup dobře?
    Nebo musím hned při platbě ZF vystavit daňový doklad? Tím by odběratel měl náklad a já výnos v letošním roce.
    Děkuji moc za trpělivost a odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2014 6:45

      alli (neregistrovaný)

      Re: Zálohová faktura,platba ZF a konečný
      jestli se jedná o prodej zboží, pak do 15 dní od úhrady vystavíte DD k přijaté platbě a uvedete do ř. 1 přiznání k DPH, platba zůstane do konce roku na 324
      v r. 2015 (až dojde k dodání zboží) vystavíte fakturu s odečtem DD k přijaté platbě
      prodej odepsaného DHM bych účtovala na 641

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).