Hlavní navigace

Neplátce a dovoz zboží (mimo EU)

  • (neregistrovaný) 79.127.228.---

    1. 9. 2014 19:57

    Dobrý večer,

    jsem OSVČ (neplátce) a nyní budu dovážet zboží ze země mimo EU. Bude pro mě stále platit limit 1 mil. Kč nebo si musím hlídat jiný limit?

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2014 22:15

      PetraHor (neregistrovaný) 79.127.228.---

      Re: neplátce a dovoz zboží (mimo EU)
      Ještě jsem našla nějaké INFO ohledně osoby identifikované k dani, ale nevím, zda by se to vztahovalo i na mě, když budu nakupovat zboží mimo EU..?

    • 2. 9. 2014 6:58

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: neplátce a dovoz zboží (mimo EU)
      budete si pořád hlídat pouze limit 1 mil. obratu za 12 po sobě jdoucích měsíců

    • 2. 9. 2014 7:43

      PetraHor (neregistrovaný) 79.127.228.---

      Re: neplátce a dovoz zboží (mimo EU)
      děkuji za odpověď
      A ještě otázečka - když mi přijde poštou zboží, tak do 15 eur neplatím clo, ale jak je to s DPH? Mám právě známou, která nakupuje v Číně oblečení, to ji zasílají poštou a nikdy jí balík neproclili ani neplatila DPH - tak mě to právě zajímá, co na to pak řekne FÚ.. Sice uplatňuje výdaje v %, ale původ zboží by měla být schopna prokázat... Obávám se, že v mém případě to bude také tak a nechci mít problém s celním úřadem či FÚ..
      Děkuji

    • 2. 9. 2014 7:57

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: neplátce a dovoz zboží (mimo EU)
      zboží do hodnoty 22 EUR je osvobozeno od DPH (až na některé výjimky) - viz §71 odst. 3 písm. a) ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).