Hlavní navigace

Stavba chaty

  • (neregistrovaný) 83.208.87.---

    8. 9. 2014 13:44

    Dobrý den, prosím o radu.
    Před 5 lety jsme si na vlastní zahradě postavili chatu 3x3 metry, dřevěnou bez pevných základů. Na stavebním úředě nám tehdy řekli, že žádné ohlašení ani stavební povolení není potřeba (bohužel nemám to písemně). Nyní nám bylo stavebním úřadem sděleno, že je nutné stavbu zlegalizovat a je potřeba dodatečně vyřídit územní souhlas se stavbou. Dle mého názoru, ale spadá tato stavba pod §103 odst.1 písm. e bod 1. Myslím si to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 9. 2014 15:37

      MichaelaV (neregistrovaný) 212.243.69.---

      Re: stavba chaty
      Ono ohlášení a stavební povolení není totéž co územní souhlas. Takže dle mého názoru - ano, myslíte si správně, že tato stavba spadá pod Vámi uvedenou část stavebního zákona, ale i pro tento druh stavby je nutné mít územní souhlas.

    • 8. 9. 2014 15:39

      MichaelaV (neregistrovaný) 212.243.69.---

      Re: stavba chaty
      >>>Dobrý den, prosím o radu.
      >>>Před 5 lety jsme si na vlastní zahradě postavili
      >>>chatu
      >>>3x3 metry, dřevěnou bez pevných základů. Na stavebním
      >>>úředě nám tehdy řekli, že žádné ohlašení ani stavební
      >>>povolení není potřeba (bohužel nemám to písemně).
      >>>Nyní
      >>>nám bylo stavebním úřadem sděleno, že je nutné stavbu
      >>>zlegalizovat a je potřeba dodatečně vyřídit územní
      >>>souhlas se stavbou. Dle mého názoru, ale spadá tato
      >>>stavba pod §103 odst.1 písm. e bod 1. Myslím si to
      >>>správně?
      >>
      >>Ono ohlášení a stavební povolení není totéž co územní
      >>souhlas. Takže dle mého názoru - ano, myslíte si
      >>správně, že tato stavba spadá pod Vámi uvedenou část
      >>stavebního zákona, ale i pro tento druh stavby je
      >>nutné mít
      >>územní souhlas.
      >
      >vizte §96 stavebního zákona, odst. 2 a)

    • 8. 9. 2014 15:47

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: stavba chaty
      A co § 79 odstavec 2) písememo o ?
      Nemáte stavbu moc blízko společných hranic ?

      Aktuální platnost
      http://zakony.kurzy.cz/183-2006-stavebni-zakon/cast-3-hlava-3-dil-4/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).