Hlavní navigace

Zpracování mezd externě

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    9. 9. 2014 12:51

    Dobrý den, budu externě zpracovávat mzdy pro malou firmu, mám od nich plnou moc k zastupování, kterou jsem poslala na OSSZ, jenom si nejsem jistá, zda jí také potřebuji pro zdravotní pojištovny a FÚ, kolegyně, která takto externě zpracovává mzdy už léta jí ale nemá. Já si myslím, že by být měla, nevíte prosím někdo ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2014 12:56

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Zpracování mezd externě
      OT: Opravdu chcete a troufnete si v plném rozsahu zastupovat svého klienta na FÚ? Při NOZ § 5 a § 2950 ?

    • 9. 9. 2014 13:18

      KateřinaB (neregistrovaný) 90.176.165.---

      Re: Zpracování mezd externě
      Neměla jste na mysli, paní Dášo, jen oznámení o pověření k zajištění všech úkonů souvisejících s e-Podáním pro ČSSZ (tj. elektronické podávání přehledů,přihlášek,odhlášek,nemocenské,ELDP apod)? To mám také, ale pro zdravotní pojišťovny a FÚ ne. Mějte hezký den.

    • 9. 9. 2014 14:11

      dáša kotrbová (neregistrovaný) 178.255.168.---

      Re: Zpracování mezd externě
      Ano, toto jsem měla na mysli, jenom jsem to špatně napsala, omlouvám se.

    • 9. 9. 2014 14:41

      Melinda (neregistrovaný) 89.177.53.---

      Re: Zpracování mezd externě
      Jsou možné různé způsoby, podle mě není potřeba (ani žádoucí) mít plnou moc k zastupování, nechte si udělat plnou moc na ty úkony, co potřebujete běžně vyřizovat (podání na ČSSZ a ZP ap.). Já např. v podstatě vše řeším tím, že jsem jako tzv. pověřená osoba pro posílání jejich datovou schránkou, vše na FÚ, CSSZ i ZP posílám takto a víc pro běžnou agendu nepotřebuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).