Hlavní navigace

Pravděpodobný příjem

• (neregistrovaný) 90.182.131.---

9. 9. 2014 14:53

Dobrý den, moc prosím o radu. Zaměstnanec nastoupil v červenci a odpracoval 4 dny. V srpnu má PN. Potřebuji určit pravděpodobný příjem pro OSSZ. Ve smlouvě má základ 11 000,- + pohyblivá složka podle výkonu 0 - 8 000,-.
    Volali mi ze sociálky, že chtějí k tomu doložit mzdový list, výplatní pásku, docházku, pr. smlouvu a opravit přílohu k žádosti s tím, že mám vycházet ze základu. Vůbec nevím, co s tím. Nepamatuji si, že by někdy z této skupiny zaměstnanců šel někdo domů se základem. Spíš mají mzdu i nad 20000,-

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2014 15:47

cdef (neregistrovaný) 90.182.131.---

Re: pravděpodobný příjem
      Prosím, jak určujete pr. příjem vy? 11000,- se mi zdá málo s ohledem na pravděpodobnou skutečnost. A jak to pak obhájit před zaměstnancem?

• 9. 9. 2014 16:11

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Asi se to bude požadavek z OSSZ týkat níže uvedeného
      http://www.mpsv.cz/cs/16511

• 9. 9. 2014 16:33

cdef (neregistrovaný) 90.182.131.---

Uf, to mě dostalo.... Pr. smlouva je stejná jak u mnoha jiných zaměstnanců, výdělek a kvalifikační předpoklady také, nedovedu si představit zneužití...samosebou, pokud se někdo "hodí marod" to neovlivníme, ale posouzení je pak na lékaři, ten vystavuje PN.
      My musíme určit pr. příjem a právě mi zaráží, že nejsou daná jasná pravidla (ani paní ze sociálky nevěděla)
      Nicméně děkuji za názor

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).