Hlavní navigace

Slovenka - rodné číslo

• (neregistrovaný) 90.179.184.---

10. 9. 2014 7:24

dobré ráno, mohla bych poprosit o pomoc: zaměstnankyně slovenka, úředně trvalé bydliště SR, jinak trvale bydlí i pracuje v ČR, nyní nastupuje na mateřskou. Nevím jestli jsem při jejím přijetí do prac. poměru neudělala chybu, když jsem na všechny doklady, včetně přihlášek na sociální a zdravot. pojištění, používala RČ podle slovenského OP. neměla jsem na zdravotní pojištění použít číslo pojištěnce podle kartičky ze zdravot.pojišťovny?
    děkuji za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 9. 2014 7:47

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: slovenka - rodné číslo
      No, to jste udělala chybu. A pod jakým kódem jste ji na ZP hlásila?

• 10. 9. 2014 8:13

dm (neregistrovaný) 90.179.184.---

tak jsem ten můj dotaz domotala: na ZP jsem ji nahlásila kódem P s číslem pojištěnce podle pojišťovací kartičky a na SP s rodným číslem podle OP
      (asi jsem si zadělala na pěknej malér, že?)

• 10. 9. 2014 8:51

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Na ZP jste ji měla nahlásit buď kódem E (pokud v ČR ještě nepracovala). Pokud již v ČR pracovala, pak jste ji měla nahlásit kódem A.
      Na OSSZ se nepíše žádné rodné číslo. K přihlášce se přidá kopie rodného listu nebo občanského průkazu, na jehož základě oni pošlou evidenční číslo. Předpokládám, že české rodné číslo nemá.

• 10. 9. 2014 14:21

právník1 (neregistrovaný) 194.50.240.---

Možná "mimo mísu" ale připomínám, že rodná čísla, přidělená do rozdělení společného státu, platí beze změny dosud. Pokud se slovenský občan narodil po rozdělení společného státu, měl by tu mít povolený pobyt (jako občan státu EU) a přidělené naše rodné číslo (opatření proti duplicitě stejných čísel u nás a na Slovensku).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).