Hlavní navigace

Odstupné

  • (neregistrovaný) 46.13.248.---

    12. 9. 2014 9:21

    Dobrý den, prosím o radu, musí firma platit odstupné zaměstnanci, kterému zajistila stejnou pozici za stejných podmínek u jiného zaměstnavatele? V zákoníku práce jsem toto nenašla prosím jen kdyby to tam bylo, jaký to je paragraf. Děkuji za radu.
    Soňa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2014 9:40

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: odstupné
      Nikde to tam nenajdete. Pokud jste ukončili se zaměstnancem pracovní poměr z důvodů, které zakládají nárok na odstupné, tak na něho má nárok bez ohledu na to, jestli půjde pracovat k jinému zaměstnavateli.
      Jiné by to ale bylo, pokud by se jednalo o přechod práv a povinností podle § 338 ZP., což nebude zřejmě váš případ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).