Hlavní navigace

Identifikovaná osoba

  • (neregistrovaný) 78.80.57.---

    12. 9. 2014 9:24

    Dobrý den, jen bych se chtěla ujistit, zda uvažuji správně, (už se mi to motá, tak se předem omlouvám možná za "blbý" dotaz)

    Příklad:
    Já, zatím neplátce, živnostník, pořídím zboží (za více jak 326.000,-/rok) nebo přijmu službu ze Slovenska.

    1. Dodavatel MUSÍ být registrovaný k DPH na Slovensku ???

    2. Když já neplátce a dodavatel neplátce tak NIC ???

    Ještě jednou se omlouvám, už z toho blbnu.

    Děkuji za objasnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 9. 2014 9:29

      VJ (neregistrovaný) 78.80.57.---

      Re: Identifikovaná osoba
      Ještě moc prosím o objasnění: §6i ZoDPH

      .... ode dne prvního pořízení tohoto zboží ....

      Není zmínka o limitu 326.000,- ....

      je to tedy po překročení limitu, nebo od prvního pořízení ???

      Moc děkuji

    • 12. 9. 2014 9:47

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Identifikovaná osoba
      >>Dobrý den, jen bych se chtěla ujistit, zda uvažuji
      >>správně, (už se mi to motá, tak se předem omlouvám
      >>možná
      >>za "blbý" dotaz)
      >>
      >>Příklad:
      >>Já, zatím neplátce, živnostník, pořídím zboží (za
      >>více
      >>jak 326.000,-/rok) nebo přijmu službu ze Slovenska.
      >>
      >>1. Dodavatel MUSÍ být registrovaný k DPH na Slovensku
      >>???
      >>ANO
      >>2. Když já neplátce a dodavatel neplátce tak NIC ???
      >>NIC
      >>Ještě jednou se omlouvám, už z toho blbnu.
      >>
      >>Děkuji za objasnění.
      >
      >
      >
      >Ještě moc prosím o objasnění: §6i ZoDPH
      >
      >.... ode dne prvního pořízení tohoto zboží ....
      >
      >Není zmínka o limitu 326.000,- ....
      >
      >je to tedy po překročení limitu, nebo od prvního
      >pořízení ???
      musíte hledat jinde (vypustili) - §2a odst. 2 písm. a) ZDPH (co není předmětem DPH)
      >
      >Moc děkuji

    • 12. 9. 2014 9:54

      VJ (neregistrovaný) 78.80.57.---

      Re: Identifikovaná osoba
      Takže limit 326.000,- .. pak se stává identifikovanou osobou

      ... nějak se v těch zákonech zatím nemůžu zorientovat, přijde mi to "přeházené" ...

      Ještě prosím, zda "protistrana" MUSÍ být registrovaná k DPH v JČS ??

      Pokud já neplátce a prodávající neplátce tak z toho nic neplyne, že ???
      Ještě jednou děkuji

    • 12. 9. 2014 10:00

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Identifikovaná osoba
      registrujete se ž od překročení limitu (do 326 tis. to není předmětem daně), takže až ho překročíte, tak to už je předmětem daně (jak je uvedeno v §6g ZDPH)
      pokud se neorientujete, pak navštivte nějaké školení

    • 12. 9. 2014 10:07

      VJ (neregistrovaný) 78.80.57.---

      Re: Identifikovaná osoba
      Ano, toto jsem pochopila.
      Odpovědi jsem úplně přehlédla, omlouvám se.
      Děkuji a přeji hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).