Hlavní navigace

Výstava v tuzemsku - přefakturace do EU

  • (neregistrovaný) 178.17.4.---

    14. 9. 2014 14:16

    Dobrý den, prosím o radu. Plátce DPH se účastní výstavy v tuzemsku, ale část nákladů se bude přefatkurovávat zahr. odběrateli v EU. Jedná se zde o reverse charge, když jde o místo plnění v tuzemsku či nikoliv? Musím zatížit fa do EU tuzemskou DPH? Děkuji Iva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2014 7:12

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Výstava v tuzemsku - přefakturace do
      a co se fakturuje - náklady na výstavu nebo jen vstupné? je odběratel registrován k DPH v EU?

    • 15. 9. 2014 9:07

      callisto7 (neregistrovaný) 212.9.164.---

      Re: Výstava v tuzemsku - přefakturace do
      Přefakturovávají se náklady na výstavu. (pronájem plochy, stánek, a ostatní služby.) Zahraniční odběratel je registrován k DPH a tuzemská firma, která výstavu pořádá také.

    • 15. 9. 2014 9:15

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Výstava v tuzemsku - přefakturace do
      pojem přefakturace nebo přeúčtování už v ZDPH nenajdete, jedině způsob dle §36 odt. 11 ZDPH (služby vynaložené jménem a na úče odběratele)-účtování přes účty 3. účt. třídy (není nárok na odpočet, poskytnutí služby se neuvádí v přiznání k DPH)
      jinak jde o klasické poskytnutí služby dle §9 odst. 1 ZDPH - ř. 21 přiznání a SH kód 3

    • 15. 9. 2014 10:00

      callisto7 (neregistrovaný) 212.9.164.---

      Re: Výstava v tuzemsku - přefakturace do
      Děkuji za radu, zkusím se s tím nějak poprat :-) Iva

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).