Hlavní navigace

Pracující student a daňové zvýhodnění.

  • (neregistrovaný) 95.173.83.---

    15. 9. 2014 10:17

    Dobrý den, prosím o radu. Dcera teď v září nastupuje na navazující magisterské studium (22 let) a zároveň od září nastoupila do práce na pracovní smlouvu - zkrácený úvazek. Můžu ji v lednu manželovi zahrnout do daňového přiznání k uplatnění slevy na dítě? Do září ano, ale co ty měsíce od září? Stále s námi bydlí, soustavně se připravuje na bud. povolání, věk je v pořádku, jen nevím, co s tou pracovní smlouvou. Je tam nějaká hranice příjmu? Nebo jak se to posuzuje? Dcera bude mít příjem 8000.- hrubého. Nechci mít potom potíže s případným neoprávněným snižováním daně u manžela. Děkuji za Váš názor. Š.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2014 10:18

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Pracující student a daňové zvýhodněn
      Může pracovat a vy můžete uplatňovat daňové zvýhodnění. Na výši výdělku nezáleží. Je naprosto běžné, že studenti VŠ pracují.

    • 15. 9. 2014 10:21

      Šárik (neregistrovaný) 95.173.83.---

      Re: Pracující student a daňové zvýhodněn
      Děkuji a nevíte náhodou, kde bych se to dočetla, abych to měla černé na bílém? Děkuji za Váš čas. Š.

    • 15. 9. 2014 10:24

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Pracující student a daňové zvýhodněn
      Zákon o daních z příjmů § 35 c. Ten nezaopatřenost dítěte definuje podle zákona o státní sociální podpoře 117/1995 Sb.

      O tom, že může vydělávat, se sice nedočtete, ale také se nedočtete, že je to zakázané.

    • 15. 9. 2014 10:26

      Šárik (neregistrovaný) 95.173.83.---

      Re: Pracující student a daňové zvýhodněn
      Děkuji moc a přeji pěkný den. Š.

    • 15. 9. 2014 10:29

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Vám také.
      >>>>>Dobrý den, prosím o radu. Dcera teď v září nastupuje
      >>>>>na navazující magisterské studium (22 let) a zároveň
      >>>>>od
      >>>>>září nastoupila do práce na pracovní smlouvu -
      >>>>>zkrácený úvazek. Můžu ji v lednu manželovi zahrnout
      >>>>>do
      >>>>>daňového přiznání k uplatnění slevy na dítě? Do září
      >>>>>ano,
      >>>>>ale co ty měsíce od září? Stále s námi bydlí,
      >>>>>soustavně
      >>>>>se připravuje na bud. povolání, věk je v pořádku, jen
      >>>>>nevím, co s tou pracovní smlouvou. Je tam nějaká
      >>>>>hranice příjmu? Nebo jak se to posuzuje? Dcera bude
      >>>>>mít
      >>>>>příjem 8000.- hrubého. Nechci mít potom potíže s
      >>>>>případným neoprávněným snižováním daně u manžela.
      >>>>>Děkuji za
      >>>>>Váš názor. Š.
      >>>>
      >>>>Může pracovat a vy můžete uplatňovat daňové
      >>>>zvýhodnění. Na výši výdělku nezáleží. Je naprosto
      >>>>běžné, že
      >>>>studenti VŠ pracují.
      >>>
      >>>Děkuji a nevíte náhodou, kde bych se to dočetla,
      >>>abych
      >>>to měla černé na bílém? Děkuji za Váš čas. Š.
      >>
      >>Zákon o daních z příjmů § 35 c. Ten nezaopatřenost
      >>dítěte definuje podle zákona o státní sociální
      >>podpoře
      >>117/1995 Sb.
      >>
      >>O tom, že může vydělávat, se sice nedočtete, ale také
      >>se nedočtete, že je to zakázané.
      >
      >Děkuji moc a přeji pěkný den. Š.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).