Hlavní navigace

PN po skončení PP na dobu určitou

  • (neregistrovaný) 195.113.83.---

    15. 9. 2014 14:41

    PS mě končí 31.12.2014, jsem pracující důchodce. 5.1. jdu na operaci, mám nějaký nárok na dávky nemocenské?
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 15. 9. 2014 14:51

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: PN po skončení PP na dobu určitou
      ne, poživatelé důchodu mají nárok na nem.dávky pouze podobu trvání PP
      Zákon o nem. poj.
      § 28
      (1) Nemocenské se poživateli starobního důchodu nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně vyplácí od 15. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo od 15. kalendářního dne nařízené karantény po dobu nejvýše 70 kalendářních dnů, nejdéle však do dne, jímž skončilo zaměstnání...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).