Hlavní navigace

Hypotéka

• (neregistrovaný) 80.188.12.---

15. 9. 2014 15:05

Dobrý den, prosím o váš názor. Jen si chci ověřit, zda vůbec jít do hypotéky. Přítel má pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok (už podruhé prodloužena), s čistým příjmem minimálně 15000 Kč. Já nyní chci ukončit PP v zaměstnání z důvodu nevyplacení mzdy za několik měsíců - už se to nedá vydržet. Na ÚP bych měla příjem 5 měsíců cca 12tis, 12tis, 11.tis.,11tis,9tis. Chtěli bychom si vzít hypotéku na stavbu domu (část svépomocí, část firmou), hodnota stavby cca 1.200.000 Kč. V hotovosti jsme schopni složit 350.000 Kč a 150.000 Kč mám na stavebním spoření (cílová částka 200.000 Kč). Myslíte, že bychom na hypo dosáhli a je lepší, když by žádal pouze přítel? Když já budu na ÚP, samozřejmě si budu při ÚP hledat práci. Děkuji za vaše názory, přeji hezký den.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2014 9:48

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Hypotéka
      Jedna věc je dosáhnout a druhá utáhnout. Zkuste si zadat do hypo kalkulačky, kolik by byla splátka a kolik by vám zbylo. Nezapomeňte odečíst pojištění stavby (taky pár stovek měsíčně). A pak ten rozpočet - většinou to není tak, že zaplatíte 1200000 a jdete bydlet. Hoďte na papír všechny "doplňky" a nebudete se stačit divit, stovka tady, tisíc támhle a ve finále zjistíte, že si příštích 25 let nekoupíte ani hrnec.

• 16. 9. 2014 13:23

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: Hypotéka
      Úřad práce - dle mého názoru malá šance dostat hypotéku, nebo o hodně (opravdu hodně) vyšší úrok. Nemají jistotu - ani nemohou mít, co bude za rok. Pracovní poměr na dobu určitou (bez ohledu na prodloužení) = minusové body. Za 1,2 mil. Kč - v kterém kraji budete stavět? To není pomalu ani na základy + přízemí. Svépomoc banky nezohledňují.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).