Hlavní navigace

Půjčka mezi s.r.o.

  • (neregistrovaný) 88.103.113.---

    16. 9. 2014 6:39

    Dobrý den,

    Jak mám zaúčtovat půjčku mez dvěma s.r.o.? a může být bezúročná?
    Václav je jediným společníkem v jedné s.r.o. a chce půjčit peníze 2. s.r.o., kde je třetinovým společníkem.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 9. 2014 11:46

      čeněk (neregistrovaný) 88.103.113.---

      Re: Půjčka mezi s.r.o.
      Jsem to popletl půjčuje 1. s.r.o. kde je Václav jediným společníkem, 2. s.r.o., kde je třetinovým společníkem.

      Děkuji

    • 17. 9. 2014 9:34

      Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

      Re: Půjčka mezi s.r.o.
      dle mého jde o spojené osoby- co se týká výše úroků, tak viz § 23/7 ZDP, účtování klasicky závazek, pohledávka, uznatelnost úroku viz §25/1/w ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).