Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 217.196.211.---

    17. 9. 2014 14:37

    Prosím, nevím si rady s tímto případem :
    Jako česká firma budeme na Slovensku nakupovat zboží (jedná se o jeden velký celek), které ale zůstane na Slovensku a tam ho na základě kupní smlouvy prodáme. Jak to bude s DPH. My to zboží prodáme bez DPH i když neopustilo Slovensko? Může nám slovenská firma, která to zboží prodává účtovat bez DPH?
    Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2014 14:41

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: DPH
      slovenská firma vám to prodá s DPH, nákup půjde mimo české přiznání k DPH, prodej uvedete v ř. 26 přiznání (prodej mimo tuzemsko)
      o jak velkou částku se jedná? je to více než 49790 EUR?

    • 18. 9. 2014 11:01

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: DPH
      nejsem odborník, ale obávám se, že vám hrozí registrace k DPH v SR dle §5 slov. ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).