Hlavní navigace

Jednatel s.r.o. a pracovní smlouva?

 • (neregistrovaný) 212.4.137.---

  17. 9. 2014 15:16

  Dobrý den, prosím o radu. Jak je to v roce 2014 se zaměstnáváním jednatelů společnosti? Od nového roku jsme jim upravili pracovní smlouvy a z výrobního ředitele jsme udělali projektového pracovníka. Nyní ale můj vedoucí přišel s tím, že by k 30.9.2014 chtěl ukončit úplně pracovní smlouvu "jednateli" a udělat novou smlouvu od 1.10.2014 a to tzv. smlouvu o výkonu funkce.

  Máte to tak také prosím?? Nevíte jak je to správně? Moc děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2014 15:36

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: jednatel s.r.o. a pracovní smlouva
   Takže ten jednatel dosud nepobírá jednatelskou odměnu na základě smlouvy o výkonu funkce, ale pouze mzdu na základě pracovní smlouvy, kde má druh práce "projektový pracovník" (a tento pracovní poměr je odsouhlasený valnou hromadou)? Rozumím tomu správně? Pokud ano, nevidím problém, může to tak být i nadále. Ale mohlo by to být i tak, že bude pobírat odměnu jednatele na základě smlouvy o výkonu funkce a k tomu mzdu na základě pracovní smlouvy jako projektový pracovník. Anebo to může být i tak, že se dohodnou na ukončení pracovního poměru a nebude mít mzdu, ale pouze odměnu jednatele na základě smlouvy o výkonu funkce.
   Zkrátka: nesmí mít pracovní smlouvu na druh práce "ředitel" a k tomu odměnu za jednatelství na základě smlouvy o výkonu funkce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).