Hlavní navigace

Nákup budovy s pozemkem-DPH + odpisy

  • (neregistrovaný) 109.81.231.---

    18. 9. 2014 0:53

    Dobrý den,
    chystáme se (s.r.o.-plátce DPH) koupit pozemek na kterém stojí budova od FO (plátce DPH). V kupní smlouvě chceme, aby byl zvlášť vyčíslen pozemek a zvlášť budova- jak to bude s DPH a pak následně jak to zařadíme? Pozemek-bez odpisu a budova se bude odepisovat a nebo to bude pozemek součástí budovy? Děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 9. 2014 11:41

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Nákup budovy s pozemkem-DPH + odpisy
      DPH- dle § 56 ZDPH- záleží na prodávajícím,na tom jak dlouhá doba uplynula od kolaudace či pořízení prodávaných nemovitých věcí nebo také může zdanit bez osvobození,a pokud bude zdaňovat, tak by vám měl vystavit DD a vy budete mít nárok na odpočet daně. I když je občansko-právně stavba součástí pozemku, v účetnictví se evidují zvlášť, a pozemky se neodepisují ( tedy postup stejnýjako dříve )

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).