Hlavní navigace

Kdo vyhotoví přílohu k žádosti o PPM?

 • (neregistrovaný) 90.178.87.---

  18. 9. 2014 9:53

  Dobrý den, moc prosím o radu. Kam se má obrátit paní, která čeká druhé dítě, zatím je na rodičovském příspěvku s 1. dítětem a má nastupovat na druhou mateřskou. Její bývalý zaměstnavatel nebo spíše jeho zástupce jí nechce vypsat přílohu k žádosti o PPM a tvrdí jí, že firma již neexistuje a ona již není zaměstnancem. Přitom však dle www.justice.cz firma existuje, není v likvidaci, a dle sdělení OSSZ je paní i nadále přihlášená v této firmě. Je ale jediným zaměstnancem této firmy. Ta paní si neví rady, z OSSZ ji posílají, že jí to má vyplnit zaměstnavatel, na netu je uveden jeden jednatel, a ten jí to vyplnit nechce a neustále se vymlouvá, že firma neexistuje. Můžete někdo poradit, co má dělat?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 9. 2014 10:01

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Kdo vyhotoví přílohu k žádosti o PP
   Nevidím zatím jiné řešení, než že si to u jednatele vymůže (tak jak píšete - firma je na justici, na OSSZ ji stále vedou i s ní jako se zaměstnancem). Anebo že požádá OSSZ, aby toho jednatele vyzvali oni k dodání přílohy (podle mě se bude muset jít zpětně několik let až do roku, ve kterém měla nějaký příjem a aspoň 30 pojištěných dnů).

  • 18. 9. 2014 11:04

   j*f (neregistrovaný) 91.195.107.---

   Re: Kdo vyhotoví přílohu k žádosti o PP
   Žádost o peněžitou pomoc v mateřství by měl na OSSZ předat zaměstnavatel spolu s přílohou žádosti o dávku. V tomto případě doporučuji tiskopis žádosti spolu s písemným prohlášením o tom, že zaměstnavatel odmítá tiskopis převzít s tvrzením, že již jako zaměstnavatel neexistuje, předat přímo na příslušnou OSSZ. OSSZ zahájí kroky k tomu, aby příloha byla předána. Nicméně je nutné počítat s tím, že je to běh na dlouhou trať. Současně doporučuji, aby se žadatelka informovala o tom, zda za ni jsou odevzdávány ELDP. V případě, že ne, je třeba tuto situaci začít řešit dříve, než se společnost ztratí z povrchu zemského. V případě, že ji zaměstnavatel bude tvrdit, že s ní byl rozvázán pracovní poměr, situaci řešit soudně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).