Hlavní navigace

Firemní platební karta - jídlo

  • (neregistrovaný) 46.13.6.---

    18. 9. 2014 12:16

    Dobrý den, můžete mi poradit, jak správně postupovat v případě (účetně, daňový a nedaňový náklad), když zaměstnanec uskuteční zahraniční pracovní cestu, na které hradí jídlo z firemní platební karty a skutečná částka převyšuje denní nárok sazby v cizí měně? (např. zaplacené jídlo 100 Eur a denní nárok pouze 45 Eur) Děkuji za odpověď

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 18. 9. 2014 13:09

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Firemní platební karta - jídlo
      Pokud takto poskytnuté jídlo mělo charakter snídaně, oběda nebo večeře, příslušelo by zaměstnanci zahr. stravné ve výši základní sazby snížené za každé bezplatné jídlo dle §170 odst.5) ZP.
      Stravné by mělo být náhradou zvýšených výdajů na stravování, nikoli náhradou veškerých výdajů na stravování. Nevím, co máte ohledně poskytnutí cestovních náhrad při pracovní cestě stanoveno ve vnitřní směrnici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).