Hlavní navigace

Brigáda na dohodu a daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 217.112.161.---

    22. 9. 2014 17:19

    dobrý den, prosím byla jsem na brigádě na dohodu o provedení práce 7-8/2014 (nejsem student) ,ale za rok 2014 si budu dělat daňové přiznání sama, růžový papír jsem u toho zaměstnavatele nepodepsala
    a ve výpl.pásce jsem měla daň zvláštní sazbou.budu potřebovati potvrzení od zaměstnavatele kde jsem měla tu brigádu o příjmu za 7_8/2014?Nebo tyto příjmy tam dávat nebudu?Bylo to celkem kolem 9000,-Kč.
    Děkuji za radu
    Zástav.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2014 18:13

      .

      Re: brigáda na dohodu a daňové přiznání
      Záleží na Vás, zda budete chtít zohlednit ve svém daňovém přiznání zaměstnavatelem odvedenou srážkovou daň. Pokud ano, požádáte zaměstnavatele o vystavení "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucích na základě dohod o provedení práce podle § 6 odst. 4 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně".

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5460-A_1.pdf?201409221808

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).