Hlavní navigace

OSVČ a používání os. auta

  • (neregistrovaný) 83.208.80.---

    22. 9. 2014 21:09

    Jsem OSVČ a mám jednoho zaměstnance. Vedu daňovou evidenci (výdaje paušálem). Věnuji se výuce jazyka, zaměstnanec jezdí vyučovat do vedlejšího města. Musíme nějak dokazovat jízdy ? ... jezdíme střídavě mým autem i autem zam-ce ... Pátrali by po něčem takovém daňaři? Omlouvám se, nemám s tím žádnou zkušenost.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2014 23:56

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: OSVČ a používání os. auta
      Promiňte ale vedete daňovou evidenci podle § 7b Zákona o daních z příjmů nebo uplatňujete výdaje procentem z příjmů podle § 7 odstavec 7) ZDP? Ptám se s ohledem na § 7 odstavec 13) ZDP.
      Platíte silniční daň za obě vozidla?
      Předává Vám zaměstnanec k proplacení vyúčtování služebních cest?

    • 23. 9. 2014 7:49

      Jitule10 (neregistrovaný) 62.168.31.---

      Re: OSVČ a používání os. auta
      Uplatňuji výdaje procentem, upsala jsem se. Silniční daň neplatíme, teprve jsme začali jezdit ( zam-c si píše zatím ujeté km) řešíme, jaký postup by byl pro nás nejjednodužší.

    • 23. 9. 2014 10:51

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: OSVČ a používání os. auta
      Bez ohledu na způsob uplatnění výdajů dle ZDP se Vás budou v souvislosti s cestami týkat níže uvedené zákony

      Silniční daň - dvě vozidla používaná pro podnikatelské účely dle Zákona o silniční dani, § 1) písmeno c / 2
      Silniční daň vozidla OSVČ = sazba daně § 6 odst. 1)
      Silniční daň vozidla zaměstnance = lze uplatnit § 6 odst. 4)

      Zákoník práce - § 156 a následující

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).