Hlavní navigace

Pronájem nebytových prostor neplátci DPH

  • (neregistrovaný) 88.101.101.---

    23. 9. 2014 14:15

    Dobrý den,
    prosím o radu, zda účtujeme neplátci DPH správně pronájem nebytových prostor včetně spotřeby energií (je smluvně ujednáno v nájemní smlouvě) bez DPH a budeme krátit odpočty DPH koeficientem?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2014 14:23

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Pronájem nebytových prostor neplátci
      nájem neplátci s 0% ř. 50
      přijatá plnění k osvobozenému nájmu bez nároku na odpočet
      energie odpočet a pak při vyúčtování odvod

    • 23. 9. 2014 14:32

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Pronájem nebytových prostor neplátci
      Sjednané nájemné vč. energií nemusí být pro vás výhodné, protože nájemník si tak může neomezeně plýtvat vodou, elektřinou, plynem atd. Nemáte možnost jak tuto spotřebu regulovat.
      K vaší otázce:
      Nájemné neplátci DPH musí být vždy osvobozeno od DPH a u přijatých plnění, které se tohoto osvobozeného nájmu týkají, nemáte nárok na odpočet DPH žádný.
      U energií se můžete rozhodnout, zda budete postupovat dle §36/11 nebo si u energií budete nárokovat DPH na vstupu a zároveň fakturovat DPH na výstupu.
      Koef. se počítá až když přijatá zd. plnění v rámci svých ek. čin. použijete jak pro plnění s nárokem na odpočet, tak pro plnění osvobozená a nelze přesně zjistit, co je použito pro jaké plnění.

    • 24. 9. 2014 6:34

      linkin (neregistrovaný) 88.101.101.---

      Re: Pronájem nebytových prostor neplátci
      Děkuji moc za vyčerpávající odpovědi

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).