Re: Opakovaná smlouva na dobu určitou
No tak ono asi nepůjde o to, co chce zaměstnanec, ale co chce zaměstnavatel. Pokud novou smlouvu nepodepíše, tak prostě 1.10. skončí. Nemusí být dodatek k původní smlouvě, může být i nová pracovní smlouva, nicméně pokud nejde o jiný druh práce, tak by zkušební doba už neměla být sjednávaná.
Re: Opakovaná smlouva na dobu určitou
Mně právě zajímala ta zkušební doba, ale i to jestli mi můžou dát novou smlouvu na to samé místo?
Děkuju moc za odpovědi
Re: Opakovaná smlouva na dobu určitou
Pokud se jedná o nový pracovní poměr, tak zaměstnavatel může dát opět zkušební dobu. Sice by už měl pracovníka za předchozí dobu trvání pracovního poměru natolik znát, že by zkušební doba nemusela být, ale podle toho co píšete, že vám dává podepsat novou pracovní smlouvu ještě dříve, než uplyne smlouva první a nesepíše s vámi jenom dodatek, tak si nechává otevřená zadní vrátka na ukončení PP ve zkušební době. Když s novou PS nebude souhlasit a nepodepíšete ji, je pravděpodobné, že váš PP skončí uplynutím první pracovní smlouvy a nebude o vás mít zaměstnavatel dál zájem.
Re: Opakovaná smlouva na dobu určitou
Takže když to shrneme: můžete mít prodloužení nebo novou smlouvu, oboje je "správně". Při prodloužení ZD být nesmí, při nové smlouvě může a nemusí. Nemáte povinnost to podepsat jak vám bylo předloženo, můžete zkusit vyjednávat, aby ZD škrtli.
Re: Opakovaná smlouva na dobu určitou
Buď je tam ta ZD schválně a plánují vás vyhodit, pak s tím nic nenaděláte. Nebo to někdo psal podle vzoru a prostě to tam nechal. Já bych se místo modlení normálně zeptala (a dělala mírně blbou, proč je tam ZD když už jsem vyzkoušená). Nebo je možné, že smlouvu psal někdo jiný a pan šéf ani nebude vědět, že máte ZD :), tak bych nešťourala.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
Prodal byt, aby mohl pražit. Dnes má Michal jednu z nejlepších káv v Evropě
Počet sledujících je přežitek. U mikroinfluencerů hledejte brand fit, radí odbornice
Kdo má status umělce, může od státu opět dostat až 90 tisíc korun
Berňák rozesílá informace o výši daně z nemovitostí na rok 2026
23. 9. 2014 15:13
Dobrý den,
moc Vás prosím o radu.
Mám PS na dobu určitou do 1.10.2014.
Dnes jsem dostala novou smlouvu znova na dobu určitou do 31.3.2016 na tu stejnou pozici a znova zkušební doba tři měsíce.
Je to tak v pořádku?
Není vhodnější dodatek k té původní smlouvě??
Moc Vám děkuji za odpověď.