Hlavní navigace

Vyživovaná osoba

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96c8:----:----:----:----:----

    24. 9. 2014 12:15

    Dobrý den, prosím o radu-pomoc.
    O vyž. osobách tu toho padlo hodně, ale přiznám se, že ležím doma v horečkách a absolutně mi to nemyslí.

    Musím akutně vyřešit exekuci nové zam-kyně.
    Má 3 děti (věk 20, 19, 14), všichni studují a měli by žít ve společné domácnosti - na tyto děti si uplatnuje dan. zvýhodnění a tyto děti by měly být ve vyživovaných osobách. Tady se ještě chytám.
    Problém mám s manželem - nejsou rozvedení, nicméně spolu nežijí a ona neví, kde je nebo co dělá. Toho budu též počítat do vyž. osob? Já se domnívám, že nikoliv, ač jsou stále manželé. Nemůžu ani sehnat informaci, jestli jí platí výživné.
    Mohu poprosit někoho trpělivého o radu? Děkuji moc, L.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2014 15:24

      Zoe (neregistrovaný) 78.110.212.---

      Re: Vyživovaná osoba
      Dobrý den,
      vyživované osoby řeší §1 odst. 2) nařízení vlády č. 595/2006 Sb.
      2) Na manžela povinného se započítává jedna čtvrtina nezabavitelné částky, i když má samostatný příjem. Na dítě, jež manželé společně vyživují, se započítává jedna čtvrtina nezabavitelné částky každému manželovi zvlášť, jsou-li srážky prováděny ze mzdy obou manželů. Jedna čtvrtina nezabavitelné částky se nezapočítává na žádného z těch, v jejichž prospěch byl nařízen výkon rozhodnutí pro pohledávky výživného, jestliže výkon rozhodnutí dosud trvá.

      Nic o společné domácnosti se tu nepíše... Asi se manžel tedy jako vyživovaná osoba uplatnit může. Exekutor přeci může jen prozkoumat, že je vdaná. Ale jsitá si tím tedy vůbec nejsem. Možná položte dotaz přímo na exekutorskou komoru - reagují poměrně rychle - http://www.ekcr.cz/.

    • 24. 9. 2014 15:30

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Vyživovaná osoba
      Pokud nejsou manželé rozvedeni, mají vůči sobě vyživovací povinnost

    • 24. 9. 2014 22:50

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Vyživovaná osoba
      souhlasím, manžel je vždy vyživovanou osobou

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).