Hlavní navigace

Mytí vozu a vyřazení auta do os. užívání

• (neregistrovaný) 78.102.10.---

24. 9. 2014 14:03

Dobrý den, chtěla bych poprosit o názory: manžel OSVČ má v obchodním majetku osobní automobil (7 let), který užívá pro služební účely. Dnes jsme nechali umýt celý vnitřek auta-tepování sedadel atd. JIž teď ale vím, že toto vozidlo budeme v prosinci vyřazovat do osobního užívání. Manžel má již objednáno nové vozidlo, které bychom měli převzít právě v prosinci 2014. Co myslíte mohu dát mytí vozu normálně do nákladů-nenapadne mi to FÚ, že je to účelově provedené mytí......atd. Cena mytí byla 2000 včetně DPH. Myslím, že by to snad nikdo napadnout neměl, ale přece jenom, za celých sedm let jsme měli v nákladech mytí asi jenom jednou nebo dvakrát, auto jsme myli sami. A najednou takový výdaj :-) Budu vděčná za všechny názory a zkušenosti. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2014 14:20

alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

Re: mytí vozu a vyřazení auta do os. uží
      pokud bude používat až do prosince jen pro služební účely, tak já bych do daňových výdajů dala

• 24. 9. 2014 14:33

nikis (neregistrovaný) 78.102.10.---

ano budeme do prosince využívat služebně.
      Jen se ještě zeptám ohledně převodu do osobního užívání: u současného auta nebyl při nákupu uplatněn odpočet DPH (pořízení 2007). Dph bylo za celých sedm let uplatňováno pouze u provozních drobných oprav-filtry, olej, přezutí pneu, žárovky atd.. a jedny nové pneumatiky. Při převodu by mi tedy neměla vzniknout povinnost odvodu DPH, ta by mi vznikla pokud bych při pořízení uplatnila DPH z vozu, případně z nějakého TZ. Je to tak? moc děkuji

• 24. 9. 2014 14:43

nikis (neregistrovaný) 78.102.10.---

moc děkuji.....a to mytí tam tedy dám :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).