Hlavní navigace

ŽL a odvody DP,ZP,SP při rodičovské dov.

  • (neregistrovaný)

    24. 9. 2014 14:48

    Dobrý den,

    jsem zaměstnaná na HPP a v současnosti jsem na rodičovské dovolené. Ráda bych si přivydělávala fotografováním. Neumím odhadnout kolik a zda vůbec budu mít zákazníků. Lze na občasné fotografování uplatnit § 10, odst. 1, písm. a jako příležitostná činnost. Asi né, že?

    Pak mi tedy asi zbývá vyřídit si ŽL a tuto činnost mít jako vedlejší příjem. V takovém případě budu platit daň z příjmu (uplatním slevu na poplatníka) a zdravotní pojištění. Sociální pojištění platit nemusím (do limitu cca 60 tis. Kč za rok). Je to tak? Mám dobré informace?

    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 9. 2014 15:26

      v.e.n.d.y.

      Re: ŽL a odvody DP,ZP,SP při rodičovské
      Máte dobré informace. Zkuste ještě servr www.jakpodnikat.cz, jsou tam některé věci dobře vysvětleny.

    • 24. 9. 2014 15:46

      Radus (neregistrovaný)

      Re: ŽL a odvody DP,ZP,SP při rodičovské
      Mrknu tam. Děkuji.

      Já totiž zvažuji jestli se mi to vůbec vyplatí. Je těžké zřizovat ŽL, když třeba nebudu mít vůbec zakázky. Myslíte, že by byla možnost zřídit ŽL až s první zakázkou? Mám strach rozesílat nabídky a vyvěšovat např. letáčky, reklamu a nemít živnost ... aby to nebylo jako podnikání načerno. Ale když jsem ještě nic nevydělala?

    • 24. 9. 2014 15:51

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: ŽL a odvody DP,ZP,SP při rodičovské
      Rozhoďte sítě mezi kamarády a známé. Podle mého názoru pro začátek lepší jak letáčky a reklama.
      Např. umíte fotit svatby? Nebo by Vám spíš vyhovovalo focení pro profesionály na styling interiéru?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).