Hlavní navigace

Nárok DPH před termínem plátcovství DPH

  • (neregistrovaný) 89.103.109.---

    25. 9. 2014 9:25

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit, slyšela jsem někde, že mám nárok na vynárokování si DPH jeden rok zpětně od termínu kdy jsem se stala plátcem. (tzn. z dokladů, kdy jsem ještě nebyla plátce). Je to pravda? a pokud ano, tak za jakých podmínek? Jestli se to týká třeba jen opravy majetku apod...
    Moc díky za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2014 9:31

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: nárok DPH před termínem plátcovství
      Informace v § 79 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty
      Pojem obchodní majetek je definován v § 4 odst. 4 písm. c) ZDPH

    • 25. 9. 2014 12:38

      Irenocka (neregistrovaný) 90.183.168.---

      Re: nárok DPH před termínem plátcovství
      Takže se to týká pouze obchodního majetku? A ne zboží? Dekuji

    • 25. 9. 2014 12:48

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: nárok DPH před termínem plátcovství
      Zboží, které jste měli v majetku k datu registrace k DPH, je obchodním majetkem.
      Doporučuji udělat k uvedenému datu inventuru (majetek, zboží,..), k tomu přiložit kopie daňových dokladů. Zpracovat tabulku s rozpisem základů DPH, sazeb a částek DPH (zohlednit datum pořízení a dodavatele-plátce DPH, viz.§ 79). A částku odpočtu DPH uvést v prvním přiznání k DPH.

    • 25. 9. 2014 16:47

      irenocka (neregistrovaný) 89.103.109.---

      Re: nárok DPH před termínem plátcovství
      moc děkuji za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).