Hlavní navigace

odpis vydané penalizační faktury

• (neregistrovaný) 78.102.10.---

25. 9. 2014 10:52

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zde v diskuzi jsem nenašla vhodný příspěvek, který by mi poradil. V roce 2013 jsme měli v účetnictví dvě neuhrazené penalizační faktury. Vyloučila jsem je tedy v DAP na řádku č.111 + jsem poslala na FÚ k tomuto řádku vysvětlivky. Nyní bychom chtěli tyto FV vyřadit z evidence-nebudou zaplaceny. Provedu odpis a zápis 546/311. Účet 546 je nadaňový, budou tyto částky tedy uvedené v DAP na řádku 40 (a následně v tabulce A). Nebo se to uvádí jinam a žádné vysvětlivky na FÚ?? Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 25. 9. 2014 13:10

jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

Re: odpis vydané penalizační faktury
      řádek 40 bez vysvětlovaní
      rok 2013 nedaňový výnos
      2014 nedaňový náklad
      = žádný vliv na daň

• 25. 9. 2014 13:30

nikis (neregistrovaný) 78.102.10.---

Re: odpis vydané penalizační faktury
      jinko, děkuji moc za potvrzení. Ještě malá komplikace, která mě pravděpodobně čeká letos.Penalizační faktura z 3/2014 je v eurech (pravděpodobně také nedojde k úhradě). V případě, že jí nechám v evidenci do roku 2015, na konci roku 2014 ji přecením, v nové částce po přecenění jí vyloučím z DAP (hodnota faktury bude nedaňový výnos, taktéž vlastně kurzový rozdíl). Případný odpis v roce 2015 zase vzniknou nějaké kurzové rozdíly - jak s nimi naložit. Vše nedaňově? A co případ, že bych tuto eurovou penalizační fakturu odepsala již letos - bylo by možné kurzový rozdíl účtovat na 546 - tak abych docílila stejných částek na účtu 644 a 546-aby nula od nuly pošla. Situace, kdy bych fakturu, která je v eurech, přeevidovala pouze na české koruny-byla by to velká prasárna? Všechno by tím pádem ale bylo jednodušší :-) děkuji moc za Váš názor, jak byste případně řešila tenhle eurový špek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).