Hlavní navigace

Prodloužení smlouvy a kontrakt společnos

• (neregistrovaný) 80.188.28.---

26. 9. 2014 11:31

dobrý den,
    můj dotaz je trošku složitější,ale snad mi někdo odpoví. Jak je to s prodloužením pracovní smlouvy na neurčito v případě, že společnost, ve které pracuji má uzavřený kontrakt na určitou dobu. Vysvětlím.... měla by mi být nyní pracovní smouva prodloužena na dobu neurčitou,ale zaměstnavatel tvrdí, že smlouva bude opět na určito a to z toho důvodu, že i oni jako společnost mají uzavřený kontrakt na pronájem prostoru, kde pracujeme na dobu určitou. existují takové vyjímky? je opravdu možné, že pokud bude firma s jinou společností uzavírat kontrakty na dobu určitou,tak my jako zaměstananci nebudeme mít pracovní smlouvy na neurčito nikdy? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2014 11:41

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Re: prodloužení smlouvy a kontrakt spole
      Za určitých podmínek ano, mrkněte na § 39 zákoníku práce.

• 26. 9. 2014 13:17

Proč myslíte ?

§39 , odst. 4
      Jsou-li u zaměstnavatele dány vážné provozní důvody nebo důvody spočívající ve zvláštní povaze práce, na jejichž základě nelze na zaměstnavateli spravedlilvě požadovat, aby zaměstnanci, který má tuto práci vykonávat navrhl založení PP na dobu neurčitou, nepostupuje se podle odst. 2 za podmínky, ........

Takže jestliže má firma kontrakt na dobu určitou - myslím, že pokud by měli ošetřené s odbory tak i tady by bylo možno uzavírat jen na dobu určitou.

• 26. 9. 2014 14:19

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

No já Vám teda nevím, ale víte, kolik firem má pronajaté výrobní prostory na dobu určitou? A kontrakty (myslím smlouvy o nějaké spolupráci), ty také nebývají nadosmrti. Vždyť takto to má hodně firem. Myslíte, že by toto obhájili?

• 26. 9. 2014 14:53

Ale to já přece nevím, já jen napsala, že za určitých podmínek je to možné. Záleží na zaměstnavateli, o jakou práci jde, v jakých prostorách, co na to odbory atd. Konkretnějšího nevíme nic, takže to byla jen moje odpověď na dotaz, zda je možnost, že by měli stále PP na dobu určitou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).