Hlavní navigace

Odpovědnost zaměstnavatele za škodu

 • (neregistrovaný)

  26. 9. 2014 13:52

  Pracovní poměr zaměstnance končí k datu 30. 9., je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, do zaměstnání již nenastoupí. V kanceláři měl poměrně dost osobních věcí, tyto mu bylo umožněno v několika etapách v době vycházek odvézt. Nyní zde zbývají ještě další osobní věci, které přislíbil odvézt, ale dohodnuté termíny vždy zrušil, nemá též dořešený výstupní list. Osobní věci jsou v kanceláři, v uzamykatelné skříni, v ní je i klíč. Od 1. 10. nastupuje nový zaměstnanec, potřebujeme připravit pracoviště. Pokud zaměstnanec své osobní věci neodveze, můžeme si dovolit skříň vyklidit s vyhotovením protokolu o vyklízených věcech, případně pořízením fotodokumentace a uskladnit je v jiné místnosti? Jde o velmi problémového zaměstnance a nemáme chuť již do dalších sporů s ním. Děkuji za případné rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2014 14:11

   Kara (neregistrovaný)

   Re: odpovědnost zaměstnavatele za škodu
   Já bych to viděla takto: skříň patří zaměstnavateli a zaměstnanec si ji nemůže nárokovat pro své osobní věci. Skříň bych vyklidila se svědky, udělala soupis, raději i s fotkami, přemístila a vyzvala ho k odvozu. Nevím, co myslíte tím nedořešeným výstupním listem. 30.9. mu vystavíte ZL a ten mu pošlete.

  • 26. 9. 2014 14:17

   iva. (neregistrovaný)

   Re: odpovědnost zaměstnavatele za škodu
   U nás slouží výstupní list jako doklad, se kterým musí končící zaměstnanec oběhnout několik oddělení (pokladnu, výdejnu stravenek, výdejnu nářadí ...), kde mu potvrdí, že má vyrovnány všechny závazky.
   Pokud mu třeba zbyly stravenky do závodní jídelny (kam se po skončení PP už nedostane), tak má možnost je vrátít. Pokud například nevrátí drahé vrtáky, tak potvrzení o zaměstnání sice dostane, ale dále s ním pak řešíme náhradu nevráceného firemního majetku. Vše oproti jeho podpisu a podpisu pověřeného zástupce firmy.
   To bych viděla tím "nedořešeným výstupním listem" - předpokládám, že si dotyčný problémový zaměstnanaec sice postupně odvážel své osobní věci, ale výstupní list si "oběhat" nestihl (třeba ani nemohl, protože mu ho zatím nikdo nedal).

  • 26. 9. 2014 14:26

   Kara (neregistrovaný)

   Re: odpovědnost zaměstnavatele za škodu
   Nojo, asi ani nemohl, když je dlouhodobě nemocný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).